Z czego wynikają wysokie ceny płynów i żeli do dezynfekcji?

Z czego wynikają wysokie ceny płynów i żeli do dezynfekcji?

Jak zapewne Państwo wiedzą, na cenę ostateczną produktu składa się wiele składowych (pomijając koszty, które ponoszą wszyscy przedsiębiorcy).

 Prosimy o uwagę - poniżej kilka słów zza kulis!

W przypadku żelu odkażającego największe aktualne zwyżki kosztów są skutkiem:
🔹ceny/dostępności surowców,
🔹ceny/dostępności opakowań.

Surowce chemiczne, czyli głównie alkohole, podrożały na rynku aż o 300% lub są niedostępne z powodu wykorzystania dotychczasowych zapasów u dystrybutorów.

Czas oczekiwania na dostawę opakowań wynosi od 2 miesięcy do 5 miesięcy w cenie sprzed epidemii bądź delikatnie wyższej. Opakowania dostępne na rynku podrożały od 100% do 400%.

Ceny środków odkażających narzucone przez spółki państwowe są niemożliwe do zaproponowania przez przedsiębiorców, gdyż są znacznie niższe niż koszt wytworzenia produktu przed prywatne firmy.

Oczywiście podane powyżej informacje nie zmieniają faktu, iż wielu producentów żeli i płynów do dezynfekcji spoza branży chemicznej pojawili się na rynku nagle wypuszczając produkty bez testów laboratoryjnych i zezwoleń (jak się Państwo domyślają są to również spore koszty wstępne połączone z długim okresem oczekiwania) narzucając skandaliczną marżę.

Przykładowo - mieliśmy (nie)przyjemność spotkać na półce sklepowej płyn odkażający (dwuskładnikowy) wyprodukowany przez firmę z branży zoologicznej. Koszt tego specyfiku wynosił 70 zł brutto za 500 ml.

Prosimy wszystkich o dokonywania zakupów świadomie biorąc pod uwagę skład, konsystencję oraz cenę produktu.


Żel dezynfekujący OXIME można zamówić poprzez sklep internetowy (ceny 19,90 zł za 250 ml, 160 zł za 5 litrów, 700 zł za 20 litrów):

🆗 oxime.pl/sklep/pl/ 🆗