Naukowe potwierdzenie skuteczności żelu OXIME


 Naukowe potwierdzenie skuteczności żelu OXIME

Branżowe czasopismo Fundamental and Applied Toxicology [w wydaniu 36 z 1997 roku str. 62-67] opublikowało pracę autorstwa grupy naukowców z Pomona College w Claremont w stanie Kalifornia na temat korelacji długości łańcucha alifatycznego alkoholu pierwszorzędowego z właściwościami antyseptycznymi (dotyczącymi dezintegracji błon komórkowych).

W pracy dowiedziono, że właściwości antyseptyczne alkoholi pierwszorzędowych rosną wykładniczo wraz ze wzrostem długości łańcucha alkilowego, dlatego w produktach OXIME używamy 2-metylo-1-propanolu (Izobutanol), który jest kilkukrotnie skuteczniejszym antyseptykiem niż etanol.

 Ponadto skład uzupełniliśmy nadtlenkiem wodoru w celu zapewnienia komplementarnego szerokospektralnego działania na bakterie, wirusy oraz grzyby; właściwości antyseptyczne perhydrolu potwierdza szereg badań, jest on używany jako 3% roztwór wodny w tzw. wodzie utlenionej, zatem jest bezpieczny.

 Produkt OXIME jest najskuteczniejszym rozwiązaniem, aby czuć się w 100% bezpiecznie także przez wydłużony czas ekspozycji na czynniki biobójcze w odróżnieniu od popularnych etanolowych produktów - nasz produkt zostaje długo na dłoniach zanim wyschnie, co zwiększa jego skuteczność.

Produkty etanolowe wysychają po kilku sekundach, natomiast o antyseptycznych właściwościach etanolu (i innych alkoholi) mówimy przy co najmniej 15 sekundowej ekspozycji, co oznacza ze etanol jest złym wyborem, nawet w stężeniu optymalnym 70%.

Żel dezynfekujący OXIME można zamówić poprzez sklep internetowy:

🆗 KLIKNIJ TUTAJ 🆗